Nabídka

Nabídka 2017-03-31T03:55:29+00:00

Prohlídky Fortu II Radíkov

Milé návštěvnice a milí návštěvníci,
vítejte na jedné z největších fortifikačních staveb, která má unikátní konstrukci v České republice.

Snahou stavitelů bylo tento rozsáhlý objekt, který se rozléhá na ploše zhruba 6 hektarů, co nejvíce utajit před zraky dobyvatelů. My vám jej však ukážeme přehledně prostřednictvím plastického modelu. Jeho velmi členitou a důmyslnou konstrukci spatříte také díky projekci dokonalé vizualizace. Po těchto ukázkách se podíváte přímo do terénu. Na prohlídkové trase nemineme ani náš unikát. Tím je zrekonstruovaná poterna, tedy podzemní spojovací chodba.
Prohlídky fortu začínají v každou celou hodinu v průběhu otevírací doby (květen, červen, září, říjen – sobota a neděle od 11 do 17 hodin; červenec, srpen – středa až neděle od 11 do 17 hodin). Poslední komentovaná prohlídka startuje v 16 hodin. Po telefonické domluvě je možné dohodnout i jiné termíny.

Těšíme se na viděnou.

Hanácký sextagon

Věděli jste, že Fort II Radíkov je sídlem Ministerstva obrany Hanácké republiky? Rodilí Hanáci se mohou dobrovolně přihlásit do armády a budou pravidelně (podle svého přání) povolávaní na cvičení – aby si mohli odpočinout od manželek a náročného zaměstnání.
Pro poznání celé Hanácké republiky nabízíme jedinečnou akci.  (viz. pdf)